background
xnxx xnxx

بهداشت دهان و دندان در طب اسلامی+ویدئو

بهداشت دهان در طب سنتی بهداشت دهان و دندان در طب اسلامی  طب سنتی دندان طب سنتی پوسیدگی دندان بهداشت دهان و دندان در طب اسلامی جرم گیری دندان به روش طب سنتی
ترمیم دندان در طب سنتی درمان لقی دندان در طب سنتی برای سفت شدن دندان عصب کشی در طب سنتی بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان در طب اسلامی

بهداشت دهان و دندان

 با مرور هزینه‌های درمانی دهان و دندان در کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی و باتوجه به اینکه قیمت بسیاری از تجهیزات و مواد دندانپزشکی سر به فلک کشیده است ، قطعا شما هم به این نتیجه می‌رسید که بهترین روش، مراقبت‌  و پیشگیری از ابتلای دهان و دندان به بیماری است.

 شاید خالی از لطف نباشد که با ما سری به حجره عطاری‌ها بزنید و به رسم مردمان گذشته از گیاهان دارویی و مواد طبیعی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان استفاده کنید .

چوب مسواک

هزینه‌ جرم‌گیری دندان را پس‌انداز کنید

اگر به تازگی برای جرم‌گیری به مطب دندانپزشکی مراجعه کرده ‌باشید، می‌دانید که هزینه یک جرم‌گیری ساده رقمی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان برای شما تمام می‌شود در حالی که به سادگی می‌توانید با صرف هزینه بسیار اندکی از نزدیک‌ترین عطاری به منزل‌تان اصیل‌ترین و موثر‌ترین مسواک چوبی را تهیه کنید. البته این به آن معنا نیست که سه نوبت مسواک زدن روزانه را فراموش کنید.

چوب مسواک از شاخه‌های درختی‌ به نام مسواک تهیه می‌شود که نه تنها در جنوب ایران بلکه در کشورهای مصر و هند نیز به وفور یافت می‌شود.

چوب این درخت علاوه بر آنکه اثر ضدمیکروبی دارد می‌تواند با کمک فلورایدی که در ساقه‌هایش وجود دارد بسیاری از میکرو ارگانیسم‌های غیرهوازی را که موجب پوسیدگی دندان می‌شود بردارد و یک جرم‌گیر بسیار عالی محسوب می‌شود. استفاده از چوب مسواک به صورت مستمر و طولانی یکی از بهترین روش‌هاست که شما را برای همیشه از جرم‌گیری دندان نجات دهد.

در برخی از منابع طب سنتی به این نکته اشاره شده که غرغره کردن جوشانده چوب مسواک نیز می‌تواند در تقویت و ضدعفونی کردن دهان به ویژه لثه‌ها موثر باشد. تنها مراقب باشید  از چوب مسواک هر شب به آرامی برای جرم‌گیری و پاکسازی دندان‌ها استفاده کنید.

جفت بلوط

اگر نگران سستی دندان های‌تان هستید

 به هر عطاری که سر بزنید و جفت بلوط بخواهید پوسته‌های نازک و قهوه‌ای رنگی را به شما نشان می‌دهد که خاصیت قابض بودن آنها بسیار معروف است. این پوسته‌های نازک که مانند ورقه‌ای مینیاتوری هستند همان پوستی است که میان پوست سخت بلوط و مغز آن قرار می‌گیرد. حتی خودتان می‌توانید در فرصت‌هایی که برای گشت‌وگذار به جنگل می‌روید بلوط جمع‌ کنید و جفت بلوط را جدا کنید.

غرغره دهان با جوشانده‌ جفت بلوط اثرات بسیار معجزه‌آسایی در پیشگیری از سستی لثه‌ها و لق شدن دندان‌ها دارد. این جوشانده به دلیل خاصیت قابضی که دارد می‌تواند به بهبود هرچه سریع‌تر آفت‌ها و زخم‌های دهانی نیز کمک کند و موجب کاهش میزان عفونت‌های موجود در دهان شود.

پوست‌ انار

برای شما که لثه‌های‌تان خونریزی می‌کند

اگر هنگام مسواک زدن با خونریزی لثه‌ها مواجه می‌‌شوید، می‌توانید از یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین گیاهان دارویی برای این کار استفاده کنید. دارویی که جدا  از بر آنکه می‌توانید از عطاری‌ها تهیه کنید به‌راحتی می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید.

پوست انار یکی از ارزان‌ترین داروهای گیاهی است که بهترین تاثیرگذاری را در درمان خونریزی لثه‌ها دارد. استفاده از جوشانده پوست انار برای شست‌وشوی دهان و دندان‌ها بهترین روش برای بهبود سستی لثه‌ها و خونریزی آنها هنگام مسواک زدن است. در کنار پوست انار، گل درخت انار و همین‌طور آب طبیعی به دست آمده از دانه‌های سرخ انار نیز همین خاصیت را دارد و می‌تواند انواع عفونت‌ها و زخم‌های دهانی را ترمیم کند.

ختمی

سوزش ناشی از آفت را کاهش می‌دهد

آفت یا زخم‌های دهانی یکی از سخت‌ترین مشکلات دهان و دندان هستند. گاهی این سوزش و درد به حدی می‌رسد که فرد توانایی نوشیدن یا خوردن غذا و خوراکی‌ها را از دست می‌دهد.

شست‌وشوی دهان با عرق ختمی یا جوشانده به‌دست آمده از آن علاوه بر آنکه موجب خنک شدن فضای دهان و کاهش میزان سوزش زخم‌ها و آفت‌های دهانی می‌شود مانند یک مسکن قوی دردهای ناشی از بروزآفت و زخم‌ها را تسکین می‌دهد. علاوه بر جوشانده گل ختمی، جوشانده یا عرق تخم خرفه و گل پنیرک هم برای بهبود آفت و تسکین دردها و سوزنش ناشی از آن مناسب است.

گل میخک

لیدوکائین طبیعی

عرق گل میخک از آن دست داروهای گیاهی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما در خانه داشته باشید. اگر در موقعیتی نامناسب دندان‌درد سراغ‌تان آمد و امان‌تان را برید می‌توانید با غرغره کردن عرق گل‌میخک و نگه‌ داشتن آن در دهان تا حد زیادی شدت درد را کم کنید و به آرامش برسید.

به جای استفاده از عرق گل میخک می‌توانید از عصاره یا جوشانده گل میخک هم استفاده کنید.گل میخک را خریداری کنید و هر زمان که درد سراغ‌تان آمد دو قاشق از آن را با دو لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان باقی بماند سپس با جوشانده باقی‌مانده و سرد شده دندان‌ها را خوب شست‌وشو دهید و برای دقایقی جوشانده را در دهان نگه دارید. البته این نکته را فراموش نکنید که در اولین فرصت برای پیگیری علت دردتان با یک دندانپزشک مشورت کنید و دلیل درد را جویا شوید.

دانه رازیانه

برای دهان‌های بدبو

اگر موقع حرف زدن متوجه شدید که دوستان‌تان یک گام به عقب برمی‌دارند، باید گوش به‌زنگ باشید که یک جای کار می‌لنگد. شاید ایراد از دهان‌تان است که بوی بدی می‌دهد. بوی بد دهان یا به دلیل عفونت‌های لثه ایجاد می‌شود یا به دلیل مصرف خوراکی‌های پرادویه و پیاز.

در مورد اول بهتر است پیش از هر چیز علت عفونت لثه‌ها را در مراجعه به دندانپزشک جویا شوید و اگر راه‌حلی گیاهی برای آن وجود داشت آن را دنبال کنید. اما در مورد دوم به شما توصیه می‌کنیم که در اولین فرصت از نزدیک‌ترین عطاری دانه‌های رازیانه یا انیسون تهیه کنید و بعد از هر وعده غذایی ۲ تا ۳ عدد از این دانه‌ها را در دهان بجوید.

اما اگر اختلال در عملکرد دستگاه گوارش و کبد مشکل بوی دهان‌تان را موجب شده پیشنهاد می‌کنیم دمنوش رازیانه که با دارچین معطر شده را روزانه میل کنید تا از شر این بوی بد رها شوید.

تخم گشنیز

با برفک خداحافظی کنید

یکی دیگر از گیاهان دارویی که باید در آشپزخانه‌تان داشته باشید تخم گشنیز است. تخم گشنیز دارویی معجزه‌آسا برای درمان برفک‌های دهانی است و هم در بزرگسالان و هم در نوزادان موثر است.

برای درمان برفک بزرگسالان علاوه بر آنکه می‌توان از عصاره‌های صنعتی تهیه شده از تخم گشنیز استفاده کرد، می‌توان جوشانده تخم گشنیز را پس از سرد شدن چندین بار غرغره کرد و این کار را چند روز متوالی تکرار کنید تا برفک دهان برطرف شود. اما در مورد نوزادان به دلیل حساسیت و توان اندک سیستم ایمنی آنها توصیه می‌شود حتما از عصاره صنعتی تهیه شده از تخم گشنیز که در داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های گیاهان دارویی فروخته می‌شود، استفاده کنید. برای استفاده از این عصاره کافی است یک قطره از آن را روی پنبه گوش‌پاک‌‌کن بریزید و آن را به آرامی روی برفک‌های دهانی نوزاد یا کودک بزنید.

بهداشت دهان

نگه‌داشتن گلاب در دهان و قرقره کردن آن باعث استحکام لثه و همچنین درمان برفک و آفت دهانی می شود و به از بین رفتن آلودگی ها و باکتری های دهان کمک می کند .

منبع:مجله سیب سبز

ویدئو:

_________________________________

طب اسلامی - طب سنتی - نت پاک

۱۵ نقل قول ژرف از اینشتین که نشانگر یک ذهن نابغه است + تصاوی...
views 331
 ۱۵ نقل قول ژرف از اینشتین که نشانگر یک ذهن نابغه است + تصاویر نکته های از البرت انیشتین مجله نت پاک آلبرت اینشتین یکی از بزرگ‌ترین نوابغی بود که جهان به...
تقویت و جلای چشم + طب سنتی و اسلامی...
views 50
تقویت و جلای چشم - این گیاه باعث جلای چشم و تقویت بینایی می‌گردد - تقویت بینایی و جلای چشم با گیاه دارویی - تقویت بینایی و جلای چشم  - تقویت و جلای چشم ضعف و ت...
فواید میوه ها و خوراکی ها در کتاب طب الرضا+بخش دوم...
views 137
فواید میوه ها و خوراکی ها در طب اسلامی فواید میوه ها و خوراکی ها در کتاب طب الرضا خواص ميوه ها و سبزيها در طب امام صادق عليه السلام نت پاک میوه های شفابخش از نگ...
درمان بی اشتهایی عصبی(Anorexia nervous) با داروهای گیاهی...
views 175
درمان بی اشتهایی عصبی(Anorexia nervous) با داروهای گیاهی به‌طورکلی بی‌اشتهایی معلول غلبه صفرا است، حتی در تابستان در اثر گرمی و خشکی میل به غذا کم‌تر می‌شود. ...
متن زیبا برای تبریک عید نوروز۹۷
views 744
متن زیبا برای تبریک عید نوروز۹۷ پیام تبریک عید نوروز ۹۷ متن اداری تبریک عید نوروز ۹۷ | پیامک رسمی تبریک عید نوروز اس ام اس عید نوروز ۹۷ و زیباترین متن پیام تبری...
درمان شکم درد با گیاهان دارویی
views 132
نسخه ای گیاهی برای رفع دل درد چه گیاهانی برای درد شکم مؤثر است؟ درمان درد شکم با گیاهان دارویی رفع دل درد با گیاهان دارویی گیاهی برای درمان دل پیچه، نفخ و دل در...
راهنمایی ردیابی گوشی گم شده در انواع اپراتورها...
views 282
راهنمایی ردیابی گوشی گم شده در انواع اپراتورها مجله نت پاک ردیابی گوشی گم شده در انواع اپراتورها " همراه اول و ایرانسل " اگر گوشی هوشمند خود را گم کرده اید...
شوینده های مفید سنتی
views 143
برخی شوینده های مفید سنتی برخی از شوینده های مفید طبیعی برخی شوینده های مفید سنتی  سدر:  شستشو با پودر این گیاه به ویژه برای افرادی که پوست و موی چرب دارند...
قلیه برنج(Rice bran) یک غذای ساده، سالم و مقوی در طب ایرانی ...
views 263
 قلیه برنج یک غذای ساده، سالم و مقوی در طب ایرانی اسلامی سنتی گروه طب اسلامی ایرانی سنتی سایت جامع نت پاک امروز برای شما کاربران عزیز طرز تهیه غذای بسیار مقو...
درمان قارچ پوستی دکتر روازاده
views 133
روش‌های خانگیِ درمان قارچ پوستی  راه های جلوگیری و درمان قارچ پوستی بهترین درمان های خانگی برای عفونت قارچی پوست درمان خانگی قارچ پوستی با روش های کاملا موثر و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلم سریال انیمیشن

ویدئو گیم