تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی زولا zulal
انیمیشن

انیمیشن شهادت امام هادی(ع) +کارتون معصومین + لینک مستقیم

دانلود انیمـیشن شهادت امام هادی(ع) دانلود کارتون شهادت امام هادی(ع) دانلود انیمیشنشهادت امام هادی(ع) دوبله فارسی دانلود کارتون شهادت امام هادی(ع)

دانلود انیمیـشن شهادت امام هادی(ع), دانلود انیمیشن ۲۰۱۸، دانلود انیمیشن، دانلود انیمیشن دوبله دانلود انیمیشن شهادت امام هادی(ع) دانلود کارتون شهادت امام هادی(ع)

انیمیشن شهادت امام هادی(ع) +کارتون معصومین + لینک مستقیم

25116916212817062236236431602251941501722 300x169 - انیمیشن شهادت امام هادی(ع) +کارتون معصومین + لینک مستقیم

علی بن محمد بن علی بن موسی مشهور به امام هادی و امام علی النقی (۲۱۲-۲۵۴ق) فرزند امام جواد(ع) و دهمین امام شیعیان است. او از سال ۲۲۰ تا ۲۵۴ قمریبه مدت ۳۳ سال امامت شیعیان را به عهده داشت.

دوره امامت او همزمان با حکومت چند تن از خلفای عباسی از جمله متوکل بود. بیشتر سال‌های امامت آن حضرت در سامرا، تحت نظارت مستقیم حاکمان عباسی سپری شد.

از امام هادی(ع) احادیثی در امور اعتقادی، تفسیر، فقه و اخلاق روایت شده است. بخشی از روایات آن حضرت درباره مباحث کلامی از جمله تشبیه و تنزیه وجبر و اختیار است. زیارت جامعه کبیره و نیز زیارت غدیریه از آن حضرت روایت شده است.

امام هادی از طریق سازمان وکالت با شیعیان ارتباط داشت. عبدالعظیم حسنی، عثمان بن سعید، ایوب بن نوح، حسن بن راشد و حسن بن علی ناصر از اصحاب وی به شمار می‌آیند.

بارگاه او که در سامرا به حرم عسکریین مشهور است. در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۶ش طی حملات تروریستی تخریب شد. ستاد عتبات عالیات ایران از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۴ش آن را بازسازی کرده است.

شهادت

امام دهم در زمان حکومت معتز عباسی مسموم شده و به شهادت رسید. ابن شهر آشوب بر این باور است که وی در اواخر حکومت معتمد مسموم و شهید شده است و از ابن بابویه نقل کرده که معتمد به او سم داده است.شیخ مفید گفته است او در ماه رجب سال ۲۵۴ق پس از ۲۰ سال و ۹ ماه اقامت در سامرا در ۴۱ سالگی از دنیا رفت.برخی منابع، شهادت وی را در ۳ رجب[۱۰۳] و برخی دیگر ۲۵ یا ۲۶ جمادی‌الثانی ذکر کرده‌اند.

Folders Downloads Folder icon e1502789823739 - انیمیشن شهادت امام هادی(ع) +کارتون معصومین + لینک مستقیم دانلود انیمیشن

 


ورود به بـخـش دانـلود فـیلـم و انـیمـیشن


لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)
دانلود سریال

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن