کتابکتاب های عمومی

دانلود کتاب شاهنامه فردوسی با لینک مستقیم PDF

دانلود کتاب شاهنامه فردوسی دانلود شاهنامه فردوسی دانلود رایگان کتاب شاهنامه فردوسی

دانلود کتاب دانلود رایگان کتاب، pdf کتاب ، دانلود pdf کتاب ، دانلود pdf رایگان ، برای موبایل و کامپیوتر و تبلت pdf لینک مستقیم book

دانلود فایل pdf کتاب شاهنامه فردوسی ، pdf شاهنامه فردوسی ، دانلود رایگان pdf شاهنامه فردوسی

دانلود کتاب رایگان ، دانلود pdf ، دانلود رمان ، دانلود کتاب های برتر

دانلود کتاب شاهنامه فردوسی


درباره کتاب:

پدیدآورنده : ابوالقاسم فردوسی

حجم فایل : ۶٫۷۴ مگابایت

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۲۳۰۰ صفحه

شاهنامه تألیف حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی مشهور به حکیم سخن، یکی از بزرگترین و ارزشمندترین کتابهای شعری حماسی در ادبیات دنیا به شمار می‌رود. فردوسی برای تألیف این کتاب حدود ۳۰ سال زحمت کشید.

موضوع و محتوای این اثر ادبی افسانه‌ها و تاریخ ایران از آغاز تا حمله اعراب به ایران در سدهٔ هفتم میلادی است که در چهار سلسله پادشاهیِ پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان گنجانده می‌شود.

شا‌هنامه رزم‌نامه‌ای گسترده و فراگیر و یکی از بزرگ‌ترین آثاری ادبی جهان است که شامل اسطوره‌ها، رخدادها و تاریخ ایران از آغاز تا حمله اعراب به ایران در قرن هفتم است. در شاهنامه از پنجاه پادشاه از جمله سه زن که بر این سرزمین فرمانروایی کرده‌اند یاد شده و درون‌مایهٔ آن تاریخی است.

نخستین پادشاه شا‌‌هنامه، کیومرث است. شاعران و نویسندگان بزرگ و معروف دنیا مثل ویکتورهوگو، گوته و دیگران از این اثر ادبی تجلیل کردند. شا‌هنامه از نظر زمانی به سه دسته اساطیری، پهلوانی و تاریخی تقسیم می‌شود.

یکی از منابع مهم که فردوسی برای تدوین این اثر بهره فراوانی برد شاهنامه ابومنصوری بود. تعداد بیت‌های شاهنامه فردوسی حدود ۵۰۰۰۰ و وزن عروضی آن نیز بحر متقارب مثمن محذوف (فعولن فعولن فعولن فعل) است .

فردوسی با نوشتن این کتاب بزرگ زبان پارسی را تا حد زیادی زنده کرد و از سیطره زبان عربی بر زبان فارسی کاست.

هر چند به دلیل اینکه این کتاب خیلی مورد توجه سلطان محمود غزنوی قرار نگرفت باعث دلسردی فردوسی گشت. یکی از مهمترین افسانه‌های فردوسی جنگ‌ها و نبردهای پهلوانی به نام رستم است .

ورود به بخش دانلود کتاب


لینک مستقیم و رایگان دانلود کتاب شاهنامه فردوسی

دان دانلود کتاب با لینک مستقیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن