تبلیغ

دانلود بازی کامپیوتر

دانلود بازی Stronghold: Warlords
بارداری و نوزادطب اسلامی سنتیعمومی

زیاد شدن شیر مادر در طب اسلامی

افزایش شیر مادر با روش طب اسلامی روش های افزایش شیر مادران شیرده نسخه طب اسلامی در خصوص شیر مادر مقوی شدن شیر مادر در طب سنتیزياد شدن شير مادر روازادهافزایش شیر مادر تبریزیان برای افزایش شیر مادر چه بخوریم غلظت شیر مادر افزایش شیر مادر دکتر ضیایی

زیاد شدن شیر مادر در طب اسلامی

زیاد شدن شیر مادر در طب اسلامی

بسیاری از گیاهانی که در این مطلب آورده شده اند برای هزاران سال است که مورد استفاده قرار گرفته اند.
تغذیه نوزاد با استفاده از شیر مادر یکی از بهترین تغذیه ها می باشد زیرا شیر مادر دارای مواد مغذی و ویتامین های فراوان می باشد که سیستم ایمنی بدن نوزاد را تقویت کرده و باعث بهبود رشد او می گردد. به همین دلیل زیاد شدن شیر نوزاد مورد توجه اکثر مادران شیرده قرار دارد.

می دانیم که شیر مادر برای سلامت کودک بسیار مفید است. اما اخبار خوبی به گوش رسیده است که روش های امن و طبیعی در طب سنتی برای زیاد شدن شیر مادر وجود دارد که به راحتی در دسترس می باشند و ارزان قیمت نیز هستند. در این مطلب ۱۰ مورد از روش های افزایش شیر مادر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بسیاری از گیاهانی که در این مطلب آورده شده اند برای هزاران سال است که مورد استفاده قرار گرفته اند و عوارض جانبی آن ها مورد بررسی قرار گرفته است. یک مادر نگران می تواند سطح استرس خود را کاهش دهد و همچنین کاهش مصرف کافئین به تولید شیر بیشتر کمک خواهد کرد. تمام گیاهانی که در این مطلب آورده شده اند به زیاد شدن شیر مادران در طول دوران شیردهی کمک خواهند کرد. تغذیه از شیر مکادر باعث حفظ سلامت و افزایش هوش او می شود.

روش های طبیعی زیاد شدن شیر مادر در طب سنتی

دوران شیردهی دورانی است که مادر باید توجه زیادی به تغذیه و سلامت خود داشته باشد. نگران بودن در مورد منابع شیر از آغاز شیردهی امری طبیعی می باشد. تغذیه از شیر مادر برای کودک بسیار بهتر از شیر خشک می باشد. تحریک اعصاب در طول شیردهی به تولید شیر بیشتر در سینه ها کمک می کند. اگر قصد دارید تا زیاد شدن شیر مادر را تجربه کنید از گیاهان و غذاهایی که تولید شیر را افزایش می دهند استفاده کنید.

شنبلیله

شنبلیله یکی از قوی ترین و بهترین گیاهانی است که برای زیاد شدن شیر مادر مفید می باشد. بطور کلی، پس از یک یا دو روز پس از آغاز مصرف این گیاهان در تولید شیر در سینه های خود تغییر قابل توجه را مشاهده خواهید کرد. شما متوجه خواهید شد که اگر از دوز صحیح این گیاهان استفاده کنید عرق شما بوی شربت افرا را خواهد داد. شنبلیله در سراسر جهان در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا منبع خوبی از پروتئین، آهن و ویتامین C می باشد.

دانه های رازیانه

دانه های رازیانه برای قرن ها در کشورهای مدیترانه ای و هندوستان مورد استفاده قرار گرفته اند، این گیاه تا حد زیادی باعث زیاد شدن شیر مادر در دوارن شیردهی می شود. برخی از زنانی که از دانه های رازیانه استفاده کرده اند افزایش و برابری شیر خود را احساس کرده اند.

یونجه

یونجه گیاهی با ویتامین های مفید، مواد معدنی و آمینو اسیدهای فراوان می باشد. یونجه اتروژنیک می باشد و عملکرد هیپوفیز را بهبود می بخشد، و تصور می شود روشی عالی برای زیاد شدن شیر مادر شیر مادر می باشد. جوانه یونجه را به سالاد  خود اضافه کنید یا با استفاده از آن ساندویچی تهیه کنید. مکمل های یونجه همچنین بصورت کپسول در دسترس می باشند.

سیر

خواص سیر ویژگی های مثبت فراوانی دارد، و بهتر است آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این سبزی همچنین به مادران شیرده کمک می کند تا شیر آن ها افزایش یابد. همچنین مردم بر این باور می باشند که طعم سیر در شیر مادر باعث حفظ سلامت کامل نوزاد می شود.

دانه های زیره

علاوه بر زیاد شدن شیر مادر دانه های زیره باعث بهبود عملکرد هضم غذا می شود و یبوست، اسیدیته و نفخ را تسکین می بخشد. دانه های زیره بخشی جدایی ناپذیر از بیشتر غذاهای مردم هندوستان می باشد و منبع غنی از کلسیم و ریبوفلاوین و ویتامین B می باشد.

زردآل

در طول بارداری و پس از آن عدم تعادل هورمونی در بدن شما اتفاق می افتد. زردآلوهای خشک دارای مواد شیمیایی معینی هستند که سطوح هورمون را در بدن متعادل می سازند. زردآلوها غنی از کلسیم و فیبر می باشند و به زیاد شدن شیر مادر کمک می کنند.

زنجبیل

یکی دیگر از گیاهان دارویی و روش های سنتی افزایش شیر مادر زنجبیل می باشد. زنجبیل نه تنها برای جریان خون در بدن مناسب می باشد، بلکه در افزایش شیر مادران نیز مفید می باشد.

زعفران

یکی دیگر از گیاهان ارزشمند و گران قیمت که برای افزایش شیر مادران اغلب مورد استفاده قرار می گیرد زعفران می باشد. علاوه بر افزایش شیر مادر به هضم غذا در نوزادان کمک می کند. شما می توانید از این گیاه به صورت چای استفاده کنید.

کنجد

از آن جا که کنجد دارای مقادیر زیادی کلسیم می باشد، اعتقاد بر این است که مصرف دانه های کنجد باعث افزایش شیر مادر نوزاد می شود. این دانه ها همچنین غنی از مس می باشند. یکی از روش های عالی برای آشپزی با استفاده از این دانه ها ترکیب آن با عدس می باشد.

جو دوسر

یکی دیگر از مواد غذایی که برای زیاد شدن شیر مادر مفید می باشد جو دوسر می باشد. این دانه ها غنی از آهن، کلسیم و فیبر می باشند و اغلب مصرف آن توسط مادران شیرده توصیه می شود. یکی از مواد مغذی و خوب دیگر برای افزایش شیر زنان شیرده گندم شکسته می باشد. جو دوسر اغلب در تهیه فرنی مورد استفاده قرار می گیرند اما همچنین می توان آن را با آجیل ها، ادویه جات یا میوه ها ترکیب کرد و کلوچه های خوشمزه برای افزایش شیر مادر تهیه کرد.

روش های سنتی افزایش شیر مادر

کم بودن شیر مادران شیرده ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. دلایل این امر شامل حرارت یا برودت بدن و کم غذا خوردن می باشد. اگر علت کم بودن شیر حرارت بدن مادر باشد می تواند با استفاده از اسفناج، ماش و برنج آن را افزایش دهد و اگر علت برودت بدن باشد می توانند از زردک استفاده کنند. و آخرین علت که ک خوردن غذا می باشد با استفاده از حریره از جو می توان آن را افزایش داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه شیر دادن مادر کلیک کنید.

پرسش: در صورتی­که شیر مادر نوزاد را سیر نکند، برای افزایش شیر مادر چه تدابیری در طب سنتی وجود دارد؟

پاسخ:

اگر اطفال با شیر مادر سیر نمی­شوند، حتماً شیر گاو (شیر محلی غیر پاستوریزه) را تهیه و کنارش امتحان کنید.
برای افزایش شیر مادر نیز حتماً تدابیر مربوطه را انجام دهید.
باید تغذیه مادر نیز صحیح باشد و برای افزایش شیرش ۵۰ گرم سیاه دانه را بکوبید (آسیاب نکنید) و با ۳۰۰ گرم عسل مخلوط نمایید و از آن مادر، روزی یک قاشق مرباخوری صبح و شب میل نماید.
همچنین حریره بادام بخورند.
مواد و ادویه­ جات خشک مصرف نکنند.
خورش­های چرب گوسفندی و همچنین چهارتخمه (۱) ، زیره سبز و رازیانه بسیار مفید هستند.
ضمناً مکیدن مکرر بچه به خصوص در شب باعث ترشح هورمون شیر می­شود.
———————————————————————————————————–

۱-چهارتخمه:

جوشانده­ای مرکب از «بارهنگ» و «قدومه» و «سپستان» و «بهدانه» است که برای سینه درد و سرماخوردگی نیز مفید می‌باشد و از عطاری­ها و یا کلینیک‌های طب سنتی قابل تهیه است.

منبع:niniban.com / روازاده

برای مطالب تعیین جنسیت جنین در اسلام-بخش اول کلیک کنید

بهترین زمان برای حاملگی(بارداری)+ویدئو

شیر مادر و تغذیه در آموزه های دینی+ویدئو

درمان ویار بارداری با طب سنتی+ویدئو

ناباروری و طب اسلامی+ویدئو

___________________________________________________

طب اسلامی - طب سنتی - نت پاک

دانلود فیلم هندی
دانلود سریال خارجی
لینک های خراب را در قسمت نظرات گزارش دهید. (در کمترین زمان ممکن اصلاح میشود.)

 برای دانلود از سایت فیلترشکن یا VPN خود را غیرفعال فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا